Jdi na obsah Jdi na menu
 


záhady g1

13. 3. 2009

Maják

Na první pohled obyčejný maják, avšak při vstupu dovnitř objevíte točité schody, které vás zavedou do spletitých katakomb hlídaných kostlivci. Přibližně ve středu chodeb je velká místnost s kostlivcovým mágem, kterého když porazíte získáte knihu Chromanin, respektive její první díl. Celý systém chodeb ústí u moře, kde se nachází rozpadlé molo s útesy. Sloužila dříve tato oblast jako překladiště pašeráků, nebo je pravda jinde? Jedno je jisté, při vzniku bariéry ztratilo toto místo účel. Jaký na to máte názor vy?

Záhadné světlo v bažinách

Tak toto je skutečně neobvyklé, už jen ty sloupy s prapodivnými znaky jsou zvláštní ale co teprve záhadné světélkující namodralé světlo uprostřed bažiny. V noci to vypadá opravdu nádherně ale k čemu to sloužilo? Vzhledem k těm sloupům, které jsou charakteristické pro skřetí kulturu, bych odhadoval že je to nějaké rituální místo, nebo spíš bylo rituální místo pro skřety. Možná že skřeti na tomto místě uspokojovali "bohy" lidskými oběti, čemuž by odpovídala spousta lebek napíchnutých na větvích kolem světla. Nebo snad světlo mělo sloužit k nalákání poutníků do bažin a jejich následnou smrt v zubech močálových žraloků? Skutečně záhadné místo...

Chrám tábora v bažinách

U tohoto chrámu založil Y'Berion Tábor v bažinách a usadil se v jeho útrobách. Ten chrám ale předtím někdo musel postavit a využívat... byli to skřeti nebo lidé? Podle mě to má nějakou spojitost se světlem v bažině. Chrám ke vcelku jednoduchý, zajímavý je ovšem kámen ve tvaru kvádru, u kterého medituje Y'Berion, připomíná mi obětní stůl. Že by skutečně dříve žila nějaká sekta co uspokojovala "bohy" obětmi.

 

Trosky chrámu na nejvyšší hoře kolonie

Zvláštní místo, ze kterého je vidět po celé kolonii. Záhadné je svým sklepením, do kterého se dostanete stisknutím jistého tlačítka na stěně. Zvláště pak vyjíždějící sloup, kterým se dostanete zpět na povrch. kdo takový systém mohl sestrojit, nebo je to ovládáno magii?

 

Záhadné jezírko

I když to na první pohled tak nevypadá, je to rozhodně záhadné jezírko. Je zásobováno vodou z jakéhosi podzemního pramene, který vytéká z ničehonic ze skály a mění se ve vodopád, je i možné že jakousi podzemní říčkou teče od vodního příkopu u skřetího města což by i teoreticky možné bylo. Ovšem toto jezírko nemá žádný odtok, takže kam všechna ta voda mizí? Vsakuje se do země...? Je to možné, v okolí je písčitý povrch, který saje vodu. Pak je taky záhadou socha skřeta, která se nachází poblíž.

Skřetí "aréna"

Zvláštní místo, které se nachází nedaleko záhadného jezírka. Mě připomíná jakousi arénu pro gladiatorské boje, něco jako Koloseum. Nachází se zde mimo jiné u sloupy známe od světla v bažinách. Myslím že to je zcela jistě výtvor skřetů, kteří také stráží vstup do tohoto místa. Kulatá plocha s jakoby ochozy pro diváky a velmi zvláštní místností působí opravdu jako aréna. V místnosti, kde se zřejmě bojovníci připravovali na boj v aréně, se dají nalézt lektvary, zřejmě na léčení zranění bojovníků. Ovšem v aréně se nachází lidská kostra a tak vyvstává otázka, jestli nebyli lidští zajatci skřetů využiti k měření sil člověka se skřetem, ve kterém musel skřet zákonitě vyhrát, navíc to byla jistě velká zábava pro přihlížející skřety a nebo to bylo uplně jinak.

Obětní portál

Také tajemné místo, zřejmě nějak spojené se světlem v bažinách a skřety. Na kamenném portálu leží lidská kostra, zřejmě nějaká oběť pro "bohy". Přímo od portálu je vstup do podzemí kde je několik kostlivců a zombii, od Miltena víte, že to je zakletý rudobaron a dá se zabít jen kouzlem. Poblíž se nachází již známé lebky na větvích.

 

Neidentifikovaný tábor

Tábor v horách, ke kterému se ale nemůžete přidat. Zdejší obyvatelé jsou ke všem nepřátelští, a ani se o tom táboře žádný postava ve hře nezmíní. A to ani v Novém táboře a přitom nosí stejné brnění jako bandité. Nepřišel jsem na to jestli se tam dá nějak dostat bez toho aby jste musel všechny zabít, každopádně je to zvláštní. Že by to byli zběhnutí členové Nového tábora, nebo snad ti, kteří se nechtěl přidat ani k jednomu ze zbýlých táborů? Proč ale vždy útočí na vás?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpovede

(Igor , 15. 7. 2012 13:07)

1.Je to obyčajny majak (boli tam ľudia,potom stoho bol dul a tak tam vnikli kostlivci) neviem prečo je to take zahadne treba iba logiku...
2.To svetlo ano maš pravdu škreti tam sa modlili aby darovali obeť bohu
3.Chrám je postavení od templarov povedal to sam Y´Berion stači čitať čo hovorí a tak pochopíš...
4.Starý hrad boli tam vojaci a potom škreti to rozbili
5.Jazero je napojené na tu zelenu vodu na škretov len to neni vidieť ta voda nieje zelena lebo asi každy biolog vie že sa ta voda prefiltruje cez hornini (kamene a nerasty) ...
6.Je to arena kde bojovali škrety a vnutry ich liečili a davali zbrane ...
7.Mrtvý rudobáron (zakliaty magmi) zombie je zrejme on ta kostra dalšia obeť pre boha...
8.Jedina postava je tam quenie či jak ? pozabijaj všetkých banditov až na neho a použi šarm možno sa neda z nim rozsprávať ale to je jedno nič vam nepovie a nebudete medzi nimi...

STAČI LEN LOGIKU ĽUDIA :) a ty komentar kokote a debile ten nazov maš pravdu je to okopirovane oroginal najdeš na gothicz.net

Debile

(Kokote , 29. 10. 2011 13:55)

Ty vole, ty si nevětší idiot na světě: Zkoupiruješ z českých officiálních stránka skoro všechno, a vydáváš to za svoje. Ty si ten největší idiot na světě. Kdo tě porodil? rodinka obrů?